Nabídka podle dodavatele:  Lučební závody Kolín   ACC 
 
Materials
ACC MM Gelflex - opakovaně použitelný plast
Alja-safe - alginát
ChN-KS - Kondenzační silikon
Latex - revultex
Lukopren katalyzátor 8A
Lukopren katalyzátor N
Lukopren N 1000
Lukopren N 1522
Lukopren N 1725
Lukopren N 5221
Lukopren N 5541
Lukopren N 6681
Lukopren N 8200
Lukopren N Super
Lukopren pigmentové pasty
Lukopren separátor
Sorta-Clear potraviny
 

How to create molds

free eBook

Name  
Email  


Lukopren N 1000
Používá se k zalévání v elektrotechnice, plošnému lepení skel (za použití primeru).

K Lukoprenu N 1000 je nutno zakoupit Lukopren Katalyzátor N. Dávkování Lukoprenu Katalyzátoru je popsáno v technickém listu.

Tento polymer není určen k výrobě forem. Je výborně probarvitelný za použití Pigmentových past.

Barva: transparent
Balení: kartonek (0,8 kg Lukopren N 1000 + 30 g Lukopren Katalyzátor N + pipeta), kanystr 25 kg

Skladem u výrobce. Dodání do 2-`3 dnů.

Kusů Položka Cena s DPH bez DPH
0,8 kg + katalyzátor24.9 € (20.6,- without VAT)
10 kg199.6 € (164.9,- without VAT)
25 kg kanystr481.6 € (398.0,- without VAT)

Tip: Fill quantity and add into a basket
Lukopren N 1000 je silikonový polymer, který za normální teploty po přídavku katalyzátoru vytváří silikonovou čirou pryž. K vulkanizaci dochází v celé hmotě a vulkanizát má omezenou adhezi k podkladu.

Je používán k zalévání součástek v elektrotechnice, k plošnému lepení skel a všude tam, kde je potřeba vynikající zatékavost a průhledná vrstva. Není určen pro výrobu pružných forem. Vulkanizát se vyznačuje odolností vůči povětrnostním vlivům, slunečnímu záření, trvalému působení vody. Má separační vlastnosti vůči neporézním povrchům, odolává tepelnému zatížení, chemickému působení slabých kyselin, zásad a roztoků solí. Má výborné elektroizolační vlastnosti v širokém rozsahu teplot. Umožňuje dobré probarvení pigmenty.

Silikonový polymer Lukopren N 1000 se promíchá s 0,05 - 0,1 hm. % vody pro zajištění rovnoměrné vulkanizace v celé hmotě (např. na 100 g kaučuku se dávkují cca 2 – 4 kapky vody z pipetky používané pro dávkování malých množství katalyzátoru) a následně se nadávkuje 2 – 6 hm. % Lukopren Katalyzátoru N. Dávkování katalyzátoru lze volit buď podle požadavku na vyšší rychlost zpracování a následné vulkanizace a odformování (horní mez – až 6 hm. %) nebo podle požadavku na odchod vzduchových bublinek a pružnost vulkanizátu (dolní mez – 2 hm. %). Směs se důkladně promíchá, hlavně na dně a po stěnách nádoby, tak, aby se katalyzátor dostal rovnoměrně do hmoty. Při dávkování 2 hm. % Lukopren Katalyzátoru N je umožněn lepší odchod vzduchových bublinek i ze silnější vrstvy. S vyšším obsahem katalyzátoru (3 hm. % a více) je odchod bublinek obtížnější i v nízké vrstvě. Se zvyšující se dávkou katalyzátoru vzrůstá křehkost vulkanizátu. Vzhledem k nízké viskozitě směsi lze nakatalyzovaný polymer aplikovat litím, natíráním štětcem nebo máčením. Lukopren N 1000 vulkanizuje v celé hmotě, pokud tedy již vzniklý vulkanizát nelepí na povrchu, je jisté, že nelepí ani ve spodu, nezávisle na tloušťce vulkanizátu. Dostatečná doba provulkanizace (12 – 24 hodin) umožní konečnou stabilizaci užitných vlastností vulkanizátu. V případě nízké vzdušné vlhkosti může povrch vulkanizátu dolepovat delší dobu než je obvyklé.

Lukopren N 1000 má po zvulkanizování velmi malou adhezi k ostatním materiálům. Pro její zajištění je nutné použít spojovací prostředky Lukopren Primer A nebo Lukopren Primer N. Na odmaštěný podklad se nanáší v co nejtenčí vrstvě. Po odtěkání nosného rozpouštědla, po cca 20 minutách, lze přistoupit k aplikaci polymeru.

Lukopren_N_1000.pdf
 
 
© www.levneSilikony.cz 2013-2019 , 3D art design s.r.o., tel. +420 732 643 610, info@levneSilikony.cz, Česká Republika